Uncategorized

2019. gada 25. janvārī pie ēkas Blaumaņa ielā 18, Jēkabpilī tika atklāta goda plāksne par godu tēlniekam akmeņkalim Laimonim Blumbergam. Plāksne tika atklāta pie L.Blumberga dzimtas mājas, par godu mākslinieka 100 gadadienai, kas apritētu šī gada 26.janvārī. Pēc plāksnes atklāšanas interesenti tika aicināti Jēkabpils Valsts ģimnāzijas Baltajā zālē uz sarunu un iespēju noskatīties filmu par mākslinieka dzīves gaitām, informē Jēkabpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Goda plāksnes atklāšanas pasākumā piedalījās domes vadība, tēlnieka ģimene un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji. Atklājot goda plāksni, Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis izteica lepnumu un atzinību par to, ka Jēkabpils pilsētai ir gods būt mājvietai Latvijas tēlniecības vecmeistaram un visai viņa dzimtai.

Laimonis Blumbergs ir viens no pirmajiem un nedaudzajiem tēlniekiem latviešu tēlniecībā, kurš pievērsies tiešās kalšanas metodei. Strādājis stājtēlniecībā un memoriālās tēlniecības jomā, paralēli pievēršoties savdabīgajai mazo formu tēlniecībai. Mākslā dominē sieviešu tēli. Darbiem izmanto galvenokārt granītu, marmoru, labradorītu, kaļķakmeni, profīra laukakmeni.

Ir liels prieks, ka piemiņas plāksne izgatavota RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskajā centrā. Šo projektu vadīja Pāvels Narica un darbā piedalījās Antons Pacejs, Aleksandrs Okuņevs un Kristiāns Geršebeks. Tika izstrādāts plāksnes dizains un izveidots papildaprīkojums nestandarta pasūtījuma izpildei. Gala rezultāts priecina, projekts izdevās lieliski, apvienojot modernākās lāzertehnoloģijas un tēlnieku akmeņkaļu Blumbergu laikposmu.

Pēc portāla materiāliem:

http://www.radio1.lv/lv/Pasvaldibu-zinas/1/45138/Atklata-goda-plaksne-telniekam-Laimonim-Blumbergam#