RTA parakstījusi sadarbības līgumu ar vadošo lāzertehnoloģiju firmu Vācijā

23.martā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) parakstīja sadarbības līgumu ar vadošā Vācijas lāzertehnoloģiju uzņēmuma „Trumpf” pārstāvjiem. Tikšanās laikā uzņēmuma pārstāvji apskatīja nesen atklāto Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētniecisko centru.

RTA kopā ar uzņēmuma „Trumpf” pārstāvjiem vēlas Rēzeknē radīt centru, kur paredzēts veikt pētījumus lāzertehnoloģiju praktiskās pielietošanas jomā, ārzemju partneru pieredzes pārnesē, lai veicinātu mazo un vidējo uzņēmumu attīstību ar lāzeru pielietošanu ražošanā, kā arī personāla apmācībā.

„Viens no RTA lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra darbības virzieniem ir marķēšana, kā arī kokmateriālu apstrāde un metāla makroapstrāde. Jāteic, ka mūsu darbības virziens ir plašs. Sadarbība ar pasaulē vadošo uzņēmumu lāzertehnoloģiju jomā liecina par to, ka viņi ir novērtējuši mūsu sasniegumus,” minēja RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra vadītājs, pētnieks Dr.phys. Pāvels Narica.

Tikšanās laikā abas puses vienojās, ka tiks veidotas vasaras skolas, kur varētu uzlabot teorētiskās zināšanas un veikt praktiskus darbus. Jau šobrīd RTA maģistra studiju programmas „Lāzertehnoloģijas” ietvaros studentiem ir iespēja iegūt divus diplomus – Vācijas un Latvijas, jo programma ir akreditēta trijās valodās – angļu, vācu un latviešu valodā.

No kreisās uz labo: Dr.sc.ing. prof. Andris Martinovs, RTA rektors Dr.sc.ing. prof. Edmunds Teirumnieks, Dr.sc.ing. prof. Lyubomir Lazov, TRUMPF pārstāvis Dr. Alexander Knitsch, TRUMPF reģionālais pārstāvis Rolands Moisejs, Dr.phys. Pāvels Narica

No kreisās uz labo: RTA rektors Dr.sc.ing. prof. Edmunds Teirumnieks, TRUMPF pārstāvis Dr. Alexander Knitsch, TRUMPF reģionālais pārstāvis Rolands Moisejs

No kreisās uz labo: RTA rektors Dr.sc.ing. prof. Edmunds Teirumnieks, TRUMPF pārstāvis Dr. Alexander Knitsch

No kreisās uz labo: RTA rektors Dr.sc.ing. prof. Edmunds Teirumnieks, TRUMPF reģionālais pārstāvis Rolands Moisejs

Dr.phys. Pāvels Narica prezentē pētnieciskā centra attīstības stratēģiju

Leave a Comment