Uncategorized
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) profesionālā maģistra studiju programmas „Dizains”, profesionālā bakalaura studiju programmas „Interjera dizains”, kā arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” studenti, docētāju – RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra (FPLPC) laboranta Antona Paceja, programmas „Apģērbu dizains un tehnoloģija” direktores Silvijas Mežinskas, programmas „Interjera dizains” direktores Diānas Apeles un FPLPC vadītāja Pāvela Naricas – vadībā gada griezumā eksperimentēja digitālās mākslas jomā, galarezultātā izstrādājot mākslinieciskus un funkcionālus gaismas objektus, tērpu un aksesuāru dizaina risinājumus.
 

Digitālās mākslas projekts „European Connections in Digital Arts –EUCIDA” ir platforma starpdisciplināriem eksperimentiem, pētniecībai, kopīgu netradicionālu ideju attīstīšanai, jaunu darbu radīšanai. Būtisks ir fakts, ka darba vizuālais saturs ir rediģējams un var tikt atjaunots pēc nepieciešamības.

Izstādē „Digitālais eksperiments dizainā” skatāmi apģērba dizaineru tērpu un aksesuāru dizaina eksperimentālie rezultāti dabīgās ādas lāzermarķēšanā, veidojot dekoratīvu motīvu apģērbu kolekcijas „Uzmetums” materiālā, tekstildrānu un dabīgās ādas lāzergriešanā,  papildinot gan dekoratīvu, gan funkcionālu aksesuāru kompozicionālo risinājumu. Tāpat arī izstādē skatāmi bakalaura programmas „Interjera dizains” studentu izstrādātie gaismas objekti – gan grīdas gaismekļi, gan galda lampas, gan iekaramie gaismas ķermeņi. Gaismas objektu izstrādē  galvenokārt kā izejmateriāls tika izmantots plastikāts (akrils) baltā, melnā un caurspīdīgā krāsā un no koksnes materiāliem – saplāksnis dabīgā tonī. Visus projektā iesaistītos RTA dizaina studiju programmu studentus un docētājus vienoja eksperimentētāja gars gan dizaina jomā inženieriem, gan lāzetehnoloģiju jomā dizaineriem. Paldies par šo iespēju projekta „European Connections in Digital Arts –EUCIDA” vadībai, īpaši Intai Rimšānei, paldies par sadarbību RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra pētniekiem, kā arī visiem projektā iesaistītajiem interesentiem!  Nezināmā apgūšana – tā ir sava veida mākslas un zinātnes sintēze. Kāpēc lai tā nebūtu arī digitālā māksla?

http://www.rta.lv/aktualitates/1469/

Vairāk foto skaties te

Aicinot kopā izbaudīt mūsu eksperimentālā darba augļus,

Diāna Apele, Silvija Mežinska un Antons Pacejs

 

Māra Justa foto