Maģistra studiju programmas “Lāzertehnoloģijas” pirmie absolventi un vasaras skolas rezultāti

Vasaras skola

2015. gadā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā sadarbībā ar Vācijas lāzerinstitūtu Mitveidā tika izveidota pirmā Baltijā maģistra studiju programma “Lāzertehnoloģijas”. Savukārt, 2016. gada oktobrī tika svinīgi atklāts RTA Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskais centrs. 2017. gada 20. jūnijā maģistra studiju programmu absolvēja 4 studenti. Maģistra studiju programmas absolventu izvēlētās pētījumu tēmas bija saistītas ar dažādām saimniecības nozarēm.
Šī programma ļauj studentiem iegūt teorētiskās un praktiskās zināšanas fizikā, fotonikā, optikā un lāzertehnoloģijās. Kaut arī šī nozare ir samērā jauna, šajā jomā Eiropā ir liels pieprasījums pēc speciālistiem, kuri ne tikai māk strādāt ar iekārtām, bet arī pārzina notiekošos fizikālos procesus. Mūsdienās lāzertehnoloģijas arvien biežāk var sastapt ražošanā, medicīnā, u.c.. Lāzertehnoloģijas tiek plaši izmantotas materiālu apstrādē, pētniecībā, komunikācijās, informācijas tehnoloģijās, līdz ar to tām ir liels pielietojuma diapazons visdažādākajās saimniecības nozarēs.
Vasaras laikā RTA Inženieru fakultātē un tās lāzeru laboratorijā tika noorganizēta lāzertehnoloģiju vasaras skola Laser Baltics 2017. Vasaras skolas laikā interesentiem tika nolasītas teorētiskās lekcijas par jaunākajām tendencēm lāzertehnoloģiju jomā, kā arī tika dota iespēja veikt praktiskas nodarbības pie RTA lāzersistēmām. Izsakām lielu pateicību mūsu atbalstītājiem, kā arī lektoriem (TRUMPF pārstāvis Uwe Hoeßelbarth, Prof. Dr.-Ing. Dr.h.c., Mitveidas augstskolas Lāzeru institūta direktors Horst Exner, Dipl.-Ing. J. Drechsel, Dipl.-Ing. Jan Bachale, Dr.phys. P. Narica, Prof. Dr.sc.ing. L. Lazov) un dalībniekiem.

Vasaras skolas atbalstītāji

Vasaras skolas atbalstītāji

Lāzeru laboratorijā

Lāzeru laboratorijā

TRUMPF pārstāvis Uwe Hoeßelbarth

TRUMPF pārstāvis Uwe Hoeßelbarth

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *