RTA pārstāvji piedalīsies izgudrojumu un inovāciju izstādē „MINOX 2016”

7. – 8. oktobrī, Rīgā, Ķīpsalā, Rīgas Tehniskās universitātes telpās jau sesto reizi tiks rīkota izgudrojumu un inovāciju izstāde „MINOX 2016”. Izstādē būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs.

Izgudrojumu un inovāciju izstādē „MINOX 2016” piedalīsies arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvji. Interesentiem tiks piedāvāta jaunā datorspēle „Iepazīsimies/Īsapazeisim” (autori: I. Šuplinska, V. Malahovskis, I. Zarembo, SIA „MS-IDI”). Savu zinātnisko izgudrojumu “Lāzera impulsu planāro enerģijas blīvumu sadalījuma modelēšanas metode ar matricu reizināšanas pielietošanu” prezentēs Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju pētnieciskā centra pārstāvji – Edmunds Teirumnieks, Pāvels Narica, Artis Teilāns, Pāvels Cacivkins.

Tāpat varēs iepazīties ar Valsts pētījumu programmas INOSOCTEREHI 2. projekta (ko vada Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija; profesore V.Ļubkina) ietvaros izstrādātajiem jaunajiem prototipiem, ko prezentēs Rīgas Tehniskās universitātes kolēģi. Pētnieki ir izstrādājuši prototipus līdzsvara diagnosticēšanai un šo prototipu tālākai komercializācijai un ieviešanai Latvijas skolās.

Izstāde „MINOX 2016” tiek rīkota Latvijas Izgudrotāju dienas ietvaros ar mērķi popularizēt izgudrotājdarbību Latvijas sabiedrībā, kā arī veicināt izgudrojumu komercializāciju un ieviešanu tautsaimniecībā.

RTA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *